Hakkımda Blog İşler Projeler Youtube İletişim

Kelime Haznem - App Store'da

Yeni yılı “Denemek->Yanılmak->Öğrenmek” şeklinde sürekli tekrar eden bir zincir sonucunda “Üretmek” temeline kurmak istedim. Çünkü bizler sürekli olarak kendimizi geliştirebilen, öğrenebilen ve her ne kadar hazıra alıştırılsak da üretebilen varlıklarız. Yeni yıla girmeden 2 gün önce kendi ihtiyacımı çözmek için geliştirdiğim bu uygulamayı 1 Ocak’ta paylaşmayı planlamıştım fakat App Store’un review sürecini atlamışım :) 9 günün sonunda dün incelemeye alındı ve onaylandı. Yeni yıla ait ilk ürünüm App Store’da :) Neden geliştirdim?

Yeni öğrendiğim kelimeleri ekleyip daha sonradan alıştırma yapabilmek için geliştirdim. Şuanda sadece Türkçe ve İngilizce seçeneklerine sahip fakat ilerleyen süreçte tüm dilleri ekleyeceğim. (Diğer kullanıcılar farklı dillerde de kelimeler öğrenebilir sonuçta :) )

Geri Bildirimler

Mobil uygulama geliştirme konusunda çok tecrübeli değilim. Belki farklı iOS sürümlerinde hatalar olabilir. Bu noktada geri bildirimleriniz önemli. Eğer denk geldiğiniz hatalar olursa benimle paylaşırsanız sevinirim.

Fikirler

  • Sonraki versiyonlarda alıştırma yapmak için eklenen kelimeleri rastgele olarak soran bir özellik eklenebilir.
  • Türkçe ve İngilizce dışında ki diğer dillere kelime ekleyebilme özelliği
  • Eklenen kelimenin İsim, sıfat, zarf, fiil şekilleri olabiliyor. Buna bir çözüm üretilebilir.
  • Örnek kullanımların da eklenebileceği bir alan oluşturulabilir.

Bunlar benim aklıma gelen bazı fikirler. Siz de önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim :)

App Store’da Görüntülemek İçin Tıklayın

comments powered by Disqus